Kontakt

Her finder du kontaktoplysninger til medarbejderne og bestyrelse i Håndværkerforeningen.

Sekretariatet

Adm. direktør
Christoffer Susé

T: 3343 2754, M: 4079 0989 - csu@hfk.dk

Økonomi & administrationschef
Helen Holmgaard

Tlf. 3343 2756, M: 2526 4089 - hh@hfk.dk

Chefkonsulent
Jakob Bo Andersen

T: 3343 2760, M: 5190 7325 - jakob@hfk.dk

Bygningschef
Peter Eeg

T: 3343 2758, M: 2447 7431 - peter@hfk.dk

Sekretær
Mette Stryhn

T: 3343 2753 - mette@hfk.dk

Sekretær
Hanne Mortensen

T: 3343 2752 - hanne@hfk.dk

Bogholder
Conny Petersen

T: 3343 2755 - conny@hfk.dk

Medlemskoordinator
Theresa Nismi Khoury

T: 3343 2750 - theresa@hfk.dk

Ejendomsadministrator
Charlotte B. Jensen

T: 3343 2759 - charlotte@hfk.dk

Ejendomsadministrator
Majbritt Molander Pedersen

T: 3343 2757 - majbritt@hfk.dk

Ejendomsadministrator
Tina Markussen

T: 3343 2751 - tina@hfk.dk

Regnskabsmedarbejder
Violeta Guran

T: 5455 4678 - violeta@hfk.dk

Håndværkerforeningens bestyrelse

Formand
Malermester Per Vangekjær

Åge Møller & Søn A/S T: 4542 1514, M: 2094 0790 post@aagemoeller.dk

Næstformand
El-installatør Steen Søkvist

Søkvist El-Anlæg A/S T: 3874 2026, M: 2844 6464 sts@soekvist.dk

Næstformand
Smedemester Steen Carmel

Ebbes Kleinsmedie ApS T: 4399 2525, M: 2033 2511 steen@kleinsmedie.dk

Vognmand Henrik Tofteng

Henrik Tofteng A/S T: 4396 7141, M: 4020 0574 ht@tofteng.dk

VVS-installatør Søren Schmidt

De Blå Mænd A/S T: 7025 2590, M: 4189 5030 ss@3blaa.dk

Tapetserermester Mette Palsteen

Tapetserer Mette Palsteen T: 3543 2111, M: 4040 9382 mette@palsteen.dk

Advokat, partner Jens Hjortskov

Bech-Bruun T: 7227 3444, M: 2526 3444 jeh@bechbruun.com

Adm. direktør, bygningsingeniør Jan Bruus Sørensen

AI A/S T: 3268 0800, M: 4045 2855 jbs@ai.dk

Murermester Christian Dahl Pedersen

Murermester J. Ole Pedersen A/S T: 4516 0616 cdp@jop.dk

Snedkermester Mads Raaschou

Raaschou Inventar T: 2844 0088 mads@raaschou.as

Pressekontakt

Er du journalist og har du spørgsmål til Håndværkerforeningen København om vores syn på virksomhedernes vilkår i København, så er du velkommen til at kontakte os.

Ring til chefkonsulent Jakob Bo Andersen på tlf. 5190 7325.

Find Håndværkerforeningen på de sociale medier

facebook.com/haandvaerkerforeningenkbh

instagram.com/haandvaerkerforeningenkbh

linkedin.com/company/haandvaerkerforeningenkbh

 

Derudover kommenterer adm. direktør Christoffer Susé på Facebook på københavnsk politik, trafik og parkering i hovedstaden og forholdene for de københavnske håndværksvirksomheder