Kontakt

Her finder du kontaktoplysninger til medarbejderne og bestyrelse i Håndværkerforeningen.

Telefontid for Håndværkerforeningen ml. 10-14

Det er kun muligt at få telefonisk kontakt til medarbejderne i Håndværkerforeningen i tidsrummet ml. 10-14.

Handler din henvendelse sig om din indplacering på ventelisten? Så læs her:

Fonden Alderstrøsts ejendomme er attraktive og ligger centralt i København. Derfor bliver beboerne boende i lang tid. Det betyder omvendt, at der går længere tid mellem vi har ledige lejemål, som kan tilbydes til folk på ventelisten.

Derfor kan vi desværre ikke sige konkret, hvilket nummer du er på ventelisten, eller hvornår du får tilbudt en lejlighed.

Læs om Fonden Alderstrøsts ejendomme her

Sekretariatet

Adm. direktør
Christoffer Susé

T: 3343 2754, M: 4079 0989 - csu@hfk.dk

Økonomi & administrationschef
Helen Holmgaard

Tlf. 3343 2756, M: 2526 4089 - hh@hfk.dk

Chefkonsulent
Jakob Bo Andersen

M: 5190 7325 - jakob@hfk.dk

Bygningschef
Peter Eeg

T: 3343 2758, M: 2447 7431 - peter@hfk.dk

Sekretær
Mette Stryhn

T: 3343 2753 - mette@hfk.dk

Kontorassistent
Hanne Mortensen

T: 3343 2752 - hanne@hfk.dk

Bogholder
Conny Petersen

T: 3343 2755 - conny@hfk.dk

Medlemskoordinator
Theresa Nismi Khoury

T: 3343 2750 - theresa@hfk.dk

Ejendomsadministrator
Charlotte B. Jensen

T: 3343 2759 (telefontid 10-14) - charlotte@hfk.dk

Ejendomsadministrator
Else-Marie Buhl

T: 3343 2751 (telefontid 10-14) - else-marie@hfk.dk

Ejendomsadministrator
Majbritt Molander Pedersen

T: 3343 2757 (telefontid 10-14) - majbritt@hfk.dk

Ejendomsfunktionær
Palle Moslund

Ejendomsfunktionær
Claus Albæk

Håndværkerforeningens bestyrelse

Formand
Malermester Per Vangekjær

Åge Møller & Søn A/S T: 4542 1514, M: 2094 0790 post@aagemoeller.dk

Næstformand
El-installatør Steen Søkvist

Søkvist El-Anlæg A/S T: 3874 2026, M: 2844 6464 sts@soekvist.dk

Næstformand
Smedemester Steen Carmel

Ebbes Kleinsmedie ApS T: 4399 2525, M: 2033 2511 steen@kleinsmedie.dk

Vognmand Henrik Tofteng

Henrik Tofteng A/S T: 4396 7141, M: 4020 0574 ht@tofteng.dk

VVS-installatør Søren Schmidt

De Blå Mænd A/S T: 7025 2590, M: 4189 5030 ss@3blaa.dk

Tapetserermester Mette Palsteen

Tapetserer Mette Palsteen T: 3543 2111, M: 4040 9382 mette@palsteen.dk

Advokat, partner Jens Hjortskov

Bech-Bruun T: 7227 3444, M: 2526 3444 jeh@bechbruun.com

Adm. direktør, bygningsingeniør Jan Bruus Sørensen

AI A/S T: 3268 0800, M: 4045 2855 jbs@ai.dk

Murermester Christian Dahl Pedersen

Murermester J. Ole Pedersen A/S T: 4516 0616 cdp@jop.dk

Snedkermester Mads Raaschou

Raaschou Inventar T: 2844 0088 mads@raaschou.as